Masina de gaurit cu percutie tip SBE 900IMPULS
Cod: 600865500
Masina de gaurit cu percutie tip SBE 900IMPULS METABO
Metabowerke GmbH, Nürtingen, Germania
Pret de lista: 1.084,37 LEI
Pret fara TVA: 896,17 LEI
Descriere
Motor Metabo-Maraton robust, pentru durata de viata extrem de lunga.
Angrenaj montat intr-o carcasa ergonomica din aluminiu pentru o durata de viata indelungata.
Angrenaj cu doua viteze mecanice .
Ax prindere cu hexagon interior pentru scule de insurubat .
Bloc electronic de reglare Vario-Constamatic (VC) .
Perii colectoare intrerupatoare pentru protectia motorului .
Lucru flexibil datorita celor doua functii: gaurire / gaurire cu percutie .
Rotatie stanga-dreapta cu schimbator de sens patentat
Carcasa ergonomica pentru lucru facil.
Maner suplimentar cu limitator de cursa in lungime.
Sistem rapid de schimbare a burghielor datorita mandrinei rapide.
Date tehnice
Putere: 900W
Filet arbore portburghiu: 1/2"-20 UNF
Moment de rotatie la insurubare moale: 38/14 Nm
Numar de percutii la turatie nominala treapta I: 800-2300/min
Numar de percutii la turatie nominala treapta II: 0-59.000/min
Turatie nominala la mersul in gol treapta I: 0-1.000 rpm
Turatie nominala la mersul in gol treapta II: 0-3.100 rpm
Diametru guler ax: 43 mm
Domeniu de prindere: 1,5-13 mm
Diametru gaurire in beton treapta I: Ø 20 mm
Diametru gaurire in lemn treapta I: Ø 40 mm
Diametru gaurire in otel treapta I: Ø 13 mm
Diametru gaurire in beton treapta II: Ø 20 mm
Diametru gaurire in lemn treapta II: Ø 25 mm
Diametru gaurire in otel treapta II: Ø 8 mm
Greutate: 2,7 kg
Specificatii
Putere motor (W): 900 W
Turatie mers in gol: 2300 rot/min
Diam. max. gaurire beton: 20 mm
Diam. max. gaurire otel : 13 mm
Tip mandrina: Rapida (automata)
Greutate: 2.7 kg
Set livrare
Limitator de reglare a adancimii.
Mandrina rapida.
Maner suplimentar.
Geanta transport.
Cod comanda: 600865500
METABO
Review-uri
Nota: 0.0 / 0
Scos din productie
Masina de gaurit cu percutie tip SBE 900IMPULS - scos din productie
Putere: 900W
Diametru guler ax: 43 mm
Domeniu de prindere: 1,5-13 mm
Putere motor (W): 900 W