Cod: 4933498658
MILWAUKEE ELECTRIC TOOL CORPORATION, Brookfield, Wisconsin, USA |
Pret de lista: 7.948,49 LEI
Pret fara TVA: 6.569,00 LEI
Descriere
Eficienta energetica mai mare sub sarcina, cuplu remarcabil de 158 Nm
Design extrem de compact de 175 mm lungime pentru acces in spatii inguste
Functie AUTOSTOP™ pentru a proteja de suprarotire intr-un blocaj pentru o siguranta sporita
Mandrina din metal de 13 mm cu dinti din carbura pentru durabilitate maxima, aderenta si retinere a bitului
Masina de insurubat cu impact subcompacta 18V, SOLO, tip M18FID3-0X FUEL™
Eficienta energetica ridicata in sarcina cu un cuplu remarcabil de 226 Nm
Viteza de insurubare mai mare vs modelul anterior - pana la 3900 rpm si 4400 ipm
Design extrem de compact cu o lungime totala de doar 113 mm pentru acces in spatii inguste
Modul 1 pentru lucrari de precizie
Modul 2 ajuta la prevenirea deteriorarii organelor de asamblare si a materialului
Modul 3 ofera o performanta maxima pentru cele mai dure aplicatii
Mandrina ¼″Hex pentru schimbarea rapida si usoara a bitilor
Sistem flexibil de acumulatori: functioneaza cu toti acumulatorii MILWAUKEE® M18™
Sistem de prindere a panzei FIXTEC™ pentru schimbarea rapida si usoara a panzelor
Lumina LED incorporata lumineaza suprafata de lucru in timpul taierii
Talpa ajustabila pentru o utilizare optimizata a panzelor fierastraului
Indicator nivel incarcare acumulator integrat
Carlig de agatat rezistent, din metal, pentru gestionarea si siguranta locului de munca
Fierastraul circular M18 FUEL™ ofera puterea de a taia la aceeasi viteza ca un fierastrau circular echivalent cu curent alternativ, avand capacitatea de a taia 200 de bucati de lemn de pin de 90 mm x 35 mm cu un singur acumulator HIGH OUTPUT™ de 3.0 Ah, deoarece este optimizat pentru tehnologia HIGH OUTPUT™
Talpa din aliaj de magneziu reduce greutatea si maximizeaza durabilitatea
Panza de 165 mm care asigura o adancime de taiere de 57 mm, permitandu-i fierastraului sa taie 3x 18 mm placi de OSB stivuite
Iluminare cu LED a spatiului de lucru
Suflanta de praf integrata mentine linia de taiere libera
Capacitate de inclinare de pana la 50°
Ofera o performanta similara cu cea pe cablu cu a unui polizor de 1200 W
Maner lateral anti-vibratii pentru vibratii scazute
Sistem FIXTEC™, pentru schimbarea fara cheie a discului
Maner ergonomic
Aparatoare fara cheie 125 mm pentru o capacitate mare de debitare si o reglare rapida a aparatorii, fara a utiliza o cheie