Electrofierastrau cu lant, cu acumulatori Li-Ion XGT 40Vmax 5.0 Ah, 40 cm, 80TXL 0.325”, SOLO, Makita tip UC016GT101
Cod: UC016GT101
MAKITA CORPORATION, Aichi, Japonia |
Pret de lista: 4.463,69 LEI
Pret fara TVA: 3.689,00 LEI
Descriere
Putere mare de 1.600 W, echivalenta cu a unui motor pe benzina de 42 cc.
Viteza lantului de 25,5 m/s.
Rezervor de ulei pentru lant mare, de 260 ml.
Viteza variabila.
Constructie solida si rezistenta la patrunderea apei si prafului in angrenaj.
Lama pozitionata lateral pentru taierea copacilor cat mai aproape de sol.
Sistem toolless (fara piulite) pentru accesul la lama si lant.
Frana electrica si frana mecanica anti recul.
Specificatii
Capacitate acumulator: 5.0 Ah
Tip acumulator: XGT Li-Ion
Numar acumulatori: 1
Lungime sina: 40 cm
Pas lant: 0.325"
Viteza lant: 25.5 m/s
Volum rezervor ulei: 260 ml
Nivel presiune acustica (Factor K conform DIR 2006/42/EC = 2.5 dB (A)): 91 dB(A)
Nivel putere acustica (Factor K conform DIR 2006/42/EC = 2.5 dB (A)): 102 dB(A)
Greutate: 7.5 kg
Set livrare
Acumulator de 5.0 Ah si incarcator rapid DC40RA.
Cod comanda: UC016GT101
Preț: 4.463,69 LEI
Pret fara TVA: 3.689,00 LEI
- Stoc limitat
Viteza lantului de 25,5 m/s.
Viteza variabila.
Tensiune acumulator: 40.0 V
Capacitate acumulator: 5.0 Ah
Tip acumulator: XGT Li-Ion
Numar acumulatori: 1
Lungime sina: 40 cm
Pas lant: 0.325"