Pistol pentru nituit cu acumulatori, 16 kN, 18V, SOLO, tip GRG 18V-16 C
Cod: 06019K5000
ROBERT BOSCH GmbH, Stuttgart, Germania |
Pret de lista: 4.326,28 LEI
Pret fara TVA: 3.575,44 LEI
Descriere
La fel de puternic şi versatil ca o sculă pneumatică pentru nituri cu diametre de la 3 mm până la 6,4 mm
Funcţie AUTO şi MANUAL de nituire, în funcţie de preferinţe
Conectivitatea permite efectuarea întreţinerii preventive şi reducerea perioadelor de nefuncţionare
Nituire versatilă care nu cunoaşte limite
Pentru flexibilitate şi viteză la producţia OEM, precum sisteme de încălzire şi ventilaţie sau construcţia de automobile, precum şi la lucrările de construcţii şi instalare, inclusiv amenajarea faţadelor şi montarea de acoperişuri, acest pistol de nituit puternic asigură rezultate de înaltă calitate. Acesta fixează nituri cu diametre cuprinse între 3 mm şi 6,4 mm într-o gamă variată de combinaţii de materiale.
Pistolul de nituit puternic, fără cablu de alimentare GRG18V-16C Professional asigură mobilitate nelimitată fără vreun cablu sau echipament suplimentar specifice unei scule pneumatice. Datorită asamblării mai simple şi necesarului redus de întreţinere, această sculă este de asemenea mai rentabilă. Fiind la fel de puternic ca o sculă pneumatică, acest pistol de nituit fixează cu uşurinţă nituri din oţel inoxidabil cu diametre cuprinse între 3 mm şi 6,4 mm în materiale dificile – şi o singură încărcare a acumulatorului este necesară pentru fixarea a peste 1000 de nituri. Meşterii pot alege între funcţia automată sau cea manuală, în funcţie de preferinţe. Iar pentru reducerea perioadelor de nefuncţionare, conectivitatea cu aplicaţia
Specificatii
Capacitate acumulator: Se livreaza fara acumulatori
Tip acumulator: Compatibil Li-Ion GBA
Greutate: 1.60 kg
Dimensiune nituri: 3.2 - 6.4 mm
Lungimea de tragere/strangere: 25 mm
Forta de tragere: 16 kN
Cod comanda: 06019K5000
Tensiune acumulator: 18.0 V
Greutate: 1.60 kg
Forta de tragere: 16 kN
Acumulator Bosch GBA 18V 5.0 Ah, Li-Ion, indicator nivel incarcare