Masina de taiat tabla, 1.6mm, compatibila cu acumulatori M12, SOLO, Milwaukee, tip M12FNB16-0X
Cod: 4933479618
Masina de taiat tabla, 1.6mm, compatibila cu acumulatori M12, SOLO, Milwaukee, tip M12FNB16-0X MILWAUKEE
MILWAUKEE ELECTRIC TOOL CORPORATION, Brookfield, Wisconsin, USA
Pret de lista: 2.648,69 LEI
Pret fara TVA: 2.189,00 LEI
Descriere
Prima scula de 12V care taie tabla cu capacitatea maxima de taiere in otel moale: 1.6 mm​, in otel inoxidabil: 1.2 mm​, in aluminiu: 2,1 mm
Sistem flexibil de acumulatori: functioneaza cu toti acumulatorii MILWAUKEE® M12™
Cu numai 1.6 kg (acumulator de 6.0 Ah inclus) este cea mai usoara masina de taiat tabla, cu acumulator, de pe piata, care totusi depaseste performantele sculelor concurente de 18V cu perii
Schimbarea directiei de taiere, care nu necesita scule, in trepte de 90°
Suportul matritei si schimbarea perforatorului, care nu necesita de scule
Sac de colectare a aschiilor, pentru un mediu de lucru curat
LED-ul ilumineaza zona de lucru pentru o vizibilitate optima
Carlig integrat pentru curea si punct de prindere a corzii de siguranta
Cea mai mica raza (mm): 40.7
Diametrul gaurii de pornire (mm): 21
Frecventa curse (cpm): 1,400 - 2,200
Furnizat in: Cutie HD
Greutate cu acumulator (EPTA) (kg): 1.6 (M12 B6)
Grosimea max. a tablei de aluminiu pana la 250 N/mm² (mm): 2.1
Grosimea max. a tablei de otel 400 N/mm² (mm): 1.6
Grosimea max. a tablei de otel 600 N/mm² (mm): 1.2
Grosimea max. a tablei de otel 800 N/mm² (mm): 0.7
Incertitudine vibratii taiere tabla metal (m/s²): 1.5
Latimea de taiere (mm): 5
Nivel nesigur presiune zgomot (dB(A)): 3
Nivel nesigur putere zgomot (dB(A)): 3
Nivel presiune zgomot (Lpa)(dB(A)): 88.6
Nivel putere zgomot (Lwa)(dB(A)): 99.6
Tensiune acumulator (V): 12
Tipul acumulatorului: Li-ion
Vibratii taiere tabla metal (m/s²): 6.9
Specificatii
Capacitate acumulator: Se livreaza fara acumulatori
Tip acumulator: Li - ion
Raza minima a curbei: 40.7 mm
Capacitate de taiere in otel: max. 1.6 mm
Capacitate de taiere in aluminiu: 2.1 mm
Greutate: 1.60 kg
Tensiune acumulator: 12.0 V
Cod comanda: 4933479618
MILWAUKEE
Pret fara TVA: 2.189,00 LEI
  • Stoc limitat
Adauga in cos
Cea mai mica raza (mm): 40.7
Furnizat in: Cutie HD
Latimea de taiere (mm): 5
Tensiune acumulator (V): 12
Tipul acumulatorului: Li-ion
Tip acumulator: Li - ion
Raza minima a curbei: 40.7 mm
Greutate: 1.60 kg
Tensiune acumulator: 12.0 V