Incalzitor cu motorina cu ardere indirecta tip BV 500-13 CR
Cod: BV500-13CR
Incalzitor cu motorina cu ardere indirecta tip BV 500-13 CR MASTER
Master, Heinsberg, Germania (DANTHERM GROUP)
Pret de lista: 45.392,02 LEI
Pret fara TVA: 37.514,07 LEI
Descriere
Incalzitorul are comutator pentru mod de lucru vara-iarna numai pentru sistemul de ventilatie.
Puterea standard a incalzitorului este de 117 kW. Prin inlocuirea duzei de ardere cu una cu debit marit, puterea creste pana la 150kW, insa in aceste conditii incalzitorul poate fi folosit DOAR in conditiile unei temperaturi ambientale (a aerului aspirat) de sub -20 grade C (la temperaturi mai ridicate incalzitorul se va opri automat datorita protectiei termice)
Specificatii
Putere maxima: 150 kW
Debit de aer: 5400 m³/h
Consum combustibil: 14.31 l/h
Comanda cu termostat: analog sau digital, extern
Tensiune alimentare: 220 V
Curent nominal: 13 A
Volum rezervor combustibil: 150 l
Grad de protectie: IP44
Ø cos evacuare gaze: 150 mm
Dimensiuni (L x l x H): 2086 x 717 x 1233 mm
Greutate neta: 224 kg
Tip ventilator: Centrifugal
Presiune totala de aer: 770 PA
Posibilitatea legarii la tubulatura de: 50 m
Motor ventilator: 2000 W / 1600 rpm
Tuburi flexibile: 2 tuburi Ø 31 cm sau 1 tub Ø 40 cm
Ventilatie de vara: Da
Set livrare
Roti pneumatioce si manere pentru transport.
Carlig robust pentru ridicarea cu macara.
Ghidaje pentru manipularea cu motostivuitor
Preincalzitor combustibil.
Indicator de nivel de combustibil
Observatii
ATENTIE: ESTE NECESARA VENTILATIA INCAPERII PENTRU A PREVENI LIPSA OXIGENULUI !
Cod comanda: BV500-13CR
MASTER
Review-uri
Nota: 0.0 / 0
Scos din productie
Incalzitor cu motorina cu ardere indirecta tip BV 500-13 CR - scos din productie
Putere maxima: 150 kW
Debit de aer: 5400 m³/h
Consum combustibil: 14.31 l/h
Tensiune alimentare: 220 V
Curent nominal: 13 A
Grad de protectie: IP44
Ø cos evacuare gaze: 150 mm
Greutate neta: 224 kg
Tip ventilator: Centrifugal
Presiune totala de aer: 770 PA