Pachet 2 acumulatori Expert EXBA18V-80, 18V, 8.0Ah + incarcator EXAL18V2-320, Bosch, in cutie L-Boxx
Cod: 1600A0373X
Pachet 2 acumulatori Expert EXBA18V-80, 18V, 8.0Ah + incarcator EXAL18V2-320, Bosch, in cutie L-Boxx BOSCH
ROBERT BOSCH GmbH, Stuttgart, Germania
Pret de lista: 3.021,53 LEI
Pret fara TVA: 2.497,13 LEI
Descriere
Timp de functionare cu pana la 120% mai indelungat al Professional GBA 18V 4.0Ah¹
  • Timp de functionare maxim: Timp de functionare continua exceptional in aplicatii solicitante
  • Celule de acumulator fara lamele High Power: Rezistenta interna redusa pentru putere maxima de pana la 2400 W (pe baza datelor interne de test efectuat in laborator, putere maxima instantanee cu acumulator nou, incarcat complet)
  • Incarcare ultra-rapida: Incarcarea completa a doi acumulatori EXBA18V-80 in 39 de minute datorita curentului de incarcare ridicat de 16 A
  • Un singur acumulator pentru toate aparatele: Compatibil cu sistemul Bosch Professional 18V si cu AMPShare, alianta pentru acumulatori multi brand
¹vs. Professional GBA 18V 4.0Ah, testare interna, slefuirea otelului de duritate medie cu GWS 18V-15 S + disc de slefuire evantai, intervale de 30 s cu pauze de 5 s
1 Durata de functionare extrema
Functionare continua exceptionala in aplicatii dificile
2 Celule fara lamele de mare putere
Rezistenta interioara mai mica pentru o putere maxima de pana la 2400 W
3 Durata mare de utilizare
4 Un singur acumulator pentru toate aparatele
Compatibil cu sistemul Bosch Professional 18V si cu AMPShare, alianta pentru acumulatori multi brand
5 FlexTemp Charging
6 Controlat usor
Caracteristici principale ale produsului
Acumulatorul Expert EXBA18V-80 de putere mare asigura un timp de functionare cu pana la 120% mai indelungat, garantand functionare continua exceptionala chiar si in cazul aplicatiilor solicitante (vs. Professional GBA 18V 4.0Ah; date interne de test efectuat in laborator; slefuirea otelului de duritate medie cu GWS 18V-15 S + disc de slefuire evantai, intervale de 30 s cu pauze de 5 s). Foloseste o tehnologie avansata a celulelor de acumulator fara lamele, asigurand putere maxima de pana la 2400 W (date interne de test efectuat in laborator; putere maxima instantanee, acumulator nou, incarcat complet). Datorita carcasei sale robuste ranforsate, gestionarii termice excelente asigurate de COOLPACK 2.0 si tehnologia celulelor de acumulator fara lamele, EXBA18V-80 ofera o durata de exploatare lunga si, prin urmare, este ideal pentru profesionistii care se bazeaza pe durabilitate si performanta. EXAL18V2-320 incarca simultan cu 16 A doi acumulatori, iar cei doi acumulatori EXBA18V-80 sunt incarcati complet in doar 39 de minute. Incarcatorul este dotat cu tehnologiile inteligente Active Air Cooling 3.0 si FlexTemp Charging, extinzand intervalul de temperatura de la -10 °C la +55 °C. Acesta reduce semnificativ timpul de nefunctionare si permite incarcarea rapida atat a acumulatorilor calzi, cat si a celor reci; in plus, totul este depozitat confortabil intr-o cutie L-BOXX personalizata.