Ventilator centrifugal industrial, de presiune mare, Trotec, tip TFV300EX (fara cadru)
Cod: TC-1510002032
Ventilator centrifugal industrial, de presiune mare, Trotec, tip TFV300EX (fara cadru) TROTEC
Trotec GmbH, Heinsberg, Germany (DANTHERM GROUP)
Pret de lista: 56.229,99 LEI
Pret fara TVA: 46.471,07 LEI
Descriere
Avantaje practice ale ventilatorului TFV 300 Ex:
  • Dezvoltare, design, constructie:100 % Trotec
  • Grupa de protectie Ex II, Categorie 3G, Clasa de temperatura 4
  • Agregat robust de calitate „made in Germany“ cu debit mare de transport
  • Versiune etansa contra stropirii cu apa (IP55)
  • Motorul ventilatorului se situeaza in afara curentului principal de aer
  • Poate fi conectat atat la canalul de exhaustare cat si la cel de expulzare
  • Domenii caracteristice stabile si presiune ridicata continua
Cateva date tehnice ale ventilatorului TFV 300 Ex:
  • Debit aer liber suflant: 7.000 m³/h
  • Viteza aerului la iesire: 27 m/s (97,2 km/h)
  • Trepte: 1
  • Presiune aer max.*: 1.900 Pa
  • Temperatura aerului la intrare max.: 80 °C
  • Conditii de mediu: -20 °C pana la 40 °C
  • Tensiune de alimentare: 400 V / 50 Hz (8,6 A)
  • Conector: CEE 16 A
  • Consum de putere: 4 kW
  • Stut aspirare: accesoriu (ø 300 mm)
  • Stut distributie: standard (ø 450 mm)
  • Nivel sonor (distanta 1,5 m): 77 dB (A)
  • Carcasa: otel, lac 2K
  • Dimensiuni (cu rame): 1085 x 810 x 1214mm
  • Greutate: 150 kg
  • Clasa de protectie: II3G, T4
  • Zona ATEX    2
*la 20 °C, 500 m peste NN
Specificatii
Alimentare: 380V
Debit de aer (max): 7000 m³/h
Putere: 4000 W
Diametru ventilator: 45 cm
Diametru admisie Ø: 300 mm
Numar viteze: 1
Presiune aer: 2800 Pa
Tip ventilator: Centrifugal
Model: De presiune mare (centrifugal)
Grad de protectie: ATEX 2; II3G; T4; IP55
Dimensiuni (L x l x H): 1000 x 700 x 830 mm
Greutate: 150 kg
Cod comanda: TC-1510002032
TROTEC
Pret fara TVA: 46.471,07 LEI
  • Intreaba stoc
Adauga in cos
  • Trepte: 1
  • Presiune aer max.*: 1.900 Pa
  • Conector: CEE 16 A
  • Consum de putere: 4 kW
  • Carcasa: otel, lac 2K
  • Clasa de protectie: II3G, T4
  • Zona ATEX    2
*la 20 °C, 500 m peste NN
Alimentare: 380V
Debit de aer (max): 7000 m³/h
Putere: 4000 W
Diametru ventilator: 45 cm
Diametru admisie Ø: 300 mm
Numar viteze: 1
Presiune aer: 2800 Pa
Tip ventilator: Centrifugal