Incalzitor electric tip REM 15 EPB
Cod: REM15EPB
REMINGTON - marca a firmei MCS Italy SpA, Pastrengo (Verona), Italia |
Pret de lista: 1.728,56 LEI
Pret fara TVA: 1.428,56 LEI
Descriere
Caldura radianta instantanee.
Fara consum de oxigen.
Fara fum, fara miros, fara umezeala.
Zgomot scazut.
Eficienta 100%.
Doua trepte de reglare a puterii.
Motor cu protectie termica.
Elemente de incalzire din otel inoxidabil.
Prevazut cu termostat pentru a evita supraincalzirea.
Constructie robusta si fiabila.
Specificatii
Tensiune alimentare: 380 V
Debit de aer: 1700 m³/h
Numar pozitii comutator: 4
Pozitia 1 a comutatorului: oprit
Pozitia 2 a comutatorului: ventilator
Pozitia 3 a comutatorului: 7.5 kW
Pozitia 4 a comutatorului: 15 kW
Curent absorbit: 22 A
Grad de protectie: IPX4
Termostat: inclus
Conector: stecher (tata) 32A / 5P
Plaja reglare temperatura: 5 - 35°C
Dimensiuni (L x l x H): 340 x 360 x 520 mm
Greutate neta: 15 kg
Greutate bruta: 15.9 kg
Observatii
Pentru o uscare eficienta folositi impreuna cu un deumidificator MASTER.
Cod comanda: REM15EPB
Scos din productie
Incalzitor electric tip REM 15 EPB - scos din productie
Caldura radianta instantanee.
Fara consum de oxigen.
Zgomot scazut.
Eficienta 100%.
Motor cu protectie termica.
Putere maxima: 15 kW
Tensiune alimentare: 380 V
Debit de aer: 1700 m³/h
Numar pozitii comutator: 4
Curent absorbit: 22 A
Grad de protectie: IPX4
Termostat: inclus
Greutate neta: 15 kg
Greutate bruta: 15.9 kg
Incalzitor electric pentru medii inchise.
Recomandate pentru zugravi, faiantari, instalatori, etc.
Prelungitor trifazat heavy-duty, 22kW, 5m, Master
Preț: 998,25 LEI
Pret fara TVA: 825,00 LEI
Cod: 4515.333
- Stoc limitat
Prelungitor trifazat heavy-duty, 22kW, 10m
Preț: 1.500,84 LEI
Cod: 4515.334
- Stoc limitat
Prelungitor trifazat profesional, 25 kW, 10m TROTEC