Generator trifazat benzina tip AGT 16503 HSBE R16
Cod: AGT16503HSBER16
Generator trifazat benzina tip AGT 16503 HSBE R16 AGT
Pret de lista: 24.026,24 LEI
Pret fara TVA: 19.856,40 LEI
Descriere
Generator trifazat cu noul motor Honda de 688cmc (GX630), Euro2, in patru timpi, doi cilindrii in V.
Alternator sincron, trifazat, cu perii.
Protectie termica.
Constructie robusta, fiabila, compacta.
Rezervor marit pentru o mai buna autonomie
ALTERNATOR SINCRO
Tip: Sincron, trifazat, cu perii
Putere maxima: 16 kVA (3~) / 8 kVA (1~)
Factor de putere: 0,8 (3~) / 1 (1~)
MOTOR HONDA
Tip: Doi cilindri, 4 timpi, racire cu aer, OHV
Model: GX 690 Euro2, New V-Twin
Diametru x cursa piston: 78 x 72 mm
Capacitate cilindrica: 688 cm3
Raport de compresie: 9,3:1
Putere maxima: 24,6 HP
Sistem de aprindere: Digital, cu avans variabil
Camera de combustie: Semisferica
Carburator: Dublu, electrovalva
Filtru de aer: Dual
Combustibil: Benzina fara plumb
Pornire: Electrica
Consum:    335 g/kWh
GRUP GENERATOR
Tensiune: 400 V (3~) / 230 V (1~)
Frecventa: 50 Hz
Putere maxima: 15,5 kVA (3~) / 8 kVA (1~)
Specificatii
Putere maxima la 380V: 16.0 kVA
Putere maxima la 380V: 12.8 kW
Putere contiunua la 380V: 14.4 kVA
Putere continua la 380V: 11.5 kW
Putere maxima la 220V: 8.0 kW
Putere continua la 220V: 6.4 kW
Marca motor: Honda
Model motor: GX690 New-Twin
Tip motor: OHV - 2 cilindri in V, 4 timpi, racire cu aer
Combustibil: Benzina
Tensiune iesire: 380 V; 220 V, 50 Hz
Volum rezervor combustibil: 16 l
Volum baie ulei motor: 1.7 l
Senzor lipsa ulei : Da
Consum combustibil (@75%): 4.0 l/h
Autonomie (@ 75%): 4.0 h
Prize: 1 x 220V Schuko 16 A; 1 x 220V CEE 32A; 1 x 380V, 32 A
Contor ore: Da
Clasa de protectie: IP23
Dimensiuni: 780 x 575 x 810 mm
Greutate: 128 kg
Set livrare
O priza monofazata tip schuko de 16 A.
O priza monofazata CEE de 32A
O priza trifazata tip CEE 32 A
Protectie termica.
Protectie lipsa ulei
Intrerupator magnetotermic tetrapolar
Starter electric cu contact de pornire la cheie
Acumulator de 35Ah si incarcator
Contor de ore de functionare
Cod comanda: AGT16503HSBER16
AGT
Pret fara TVA: 19.856,40 LEI
  • Intreaba stoc
Adauga in cos
ALTERNATOR SINCRO
MOTOR HONDA
Capacitate cilindrica: 688 cm3
Raport de compresie: 9,3:1
Putere maxima: 24,6 HP
Filtru de aer: Dual
Pornire: Electrica
Consum:    335 g/kWh
GRUP GENERATOR
Frecventa: 50 Hz
Putere maxima la 380V: 12.8 kW
Putere maxima la 220V: 8.0 kW
Marca motor: Honda
Model motor: GX690 New-Twin
Combustibil: Benzina
Volum baie ulei motor: 1.7 l
Senzor lipsa ulei : Da
Autonomie (@ 75%): 4.0 h
Contor ore: Da
Clasa de protectie: IP23
Dimensiuni: 780 x 575 x 810 mm
Greutate: 128 kg
O priza monofazata CEE de 32A
O priza trifazata tip CEE 32 A