Generator trifazat benzina tip AGT 14503 HSBE R16
Cod: AGT14503HSBER16
Generator trifazat benzina tip AGT 14503 HSBE R16 AGT
Pret de lista: 21.542,30 LEI
Pret fara TVA: 17.803,55 LEI
Descriere
Generator trifazat cu noul motor Honda de 688cmc (GX690), Euro2, in patru timpi, doi cilindrii in V.
Rezervor mare, de 16l, pentru autonomie crescuta.
Alternator sincron, trifazat, cu perii.
Protectie termica.
ALTERNATOR SINCRO
Tip: Sincron, trifazat, cu perii
Model: FT
Putere maxima: 13,5 kVA (3~) / 5,4 kVA (1~)
Factor de putere: 0,8 (3~) / 1 (1~)
MOTOR HONDA
Tip: Doi cilindri, 4 timpi, racire cu aer, OHV
Model: GX 690 Euro2, New V-Twin
Diametru x cursa piston: 78 x 72 mm
Capacitate cilindrica: 688 cm3
Raport de compresie: 9,3:1
Sistem de aprindere: Digital, cu avans variabil
Camera de combustie: Semisferica
Carburator: Dublu, electrovalva
Filtru de aer: Dual
Combustibil: Benzina fara plumb
Pornire: Electrica
Consum:    335 g/kWh
GRUP GENERATOR
Tensiune: 400 V (3~) / 230 V (1~)
Frecventa: 50 Hz
Specificatii
Putere maxima la 380V: 10.8 kW
Putere continua la 220V: 4.32 kW
Model motor: Honda GX 690 Euro2, New V-Twin
Combustibil: Benzina
Tensiune iesire: 380 V; 220 V, 50 Hz
Senzor lipsa ulei : Da
Consum combustibil (@75%): 3.7 l/h
Prize: 1 x 220V Schuko 16 A; 1 x 220V CEE 32A; 1 x 380V, 32 A
Contor ore: Da
Voltmetru: Da
Clasa de protectie: IP23
Dimensiuni: 880 x 575 x 705 mm
Greutate: 115 kg
Set livrare
O priza monofazata tip schuko de 16 A.
O priza monofazata CEE de 32A
O priza trifazata tip CEE 32 A
Protectie termica.
Protectie lipsa ulei
Intrerupator magnetotermic tetrapolar
Starter electric cu contact de pornire la cheie
Acumulator de 35Ah si incarcator
Contor de ore de functionare
Cod comanda: AGT14503HSBER16
AGT
Pret fara TVA: 17.803,55 LEI
  • Intreaba stoc
Adauga in cos
ALTERNATOR SINCRO
Model: FT
MOTOR HONDA
Capacitate cilindrica: 688 cm3
Raport de compresie: 9,3:1
Filtru de aer: Dual
Pornire: Electrica
Consum:    335 g/kWh
GRUP GENERATOR
Frecventa: 50 Hz
Putere maxima la 380V: 10.8 kW
Combustibil: Benzina
Senzor lipsa ulei : Da
Contor ore: Da
Voltmetru: Da
Clasa de protectie: IP23
Dimensiuni: 880 x 575 x 705 mm
Greutate: 115 kg
O priza monofazata CEE de 32A
O priza trifazata tip CEE 32 A